Hitlera dzimtaskoks
Hitlers, manuprāt, ir visiespaidīgākais no manas diktatoru trijādes. Visvairāk sitošais mūsu aklajā punktā, kas traucē redzēt, kā izvēršas tā bērna dzīve, kas dzimis kā nākamais pēc tam, kad mātei miruši …
Hitlers, manuprāt, ir visiespaidīgākais no manas diktatoru trijādes. Visvairāk sitošais mūsu aklajā punktā, kas traucē redzēt, kā izvēršas tā bērna dzīve, kas dzimis kā nākamais pēc tam, kad mātei miruši …
Staļina, kas ir viens no manas “diktatoru trijādes”, dzimtaskoks beidzot no vecās mājaslapas pārceļas uz šo. Manuprāt, šo trijādi apvieno kopīga iezīme, bērnu nāves ģimenē. Staļina gadījumā – viņa jauniņajai …
Ļeņina dzimtaskoka aktualizēšana šajā mājaslapā saistīta ar viņu kā vienu no Nāves ģēnijiem. Viņa dzīvi un darbību, manuprāt, ļoti ietekmējuši notikumi šī cilvēka kosmopolītiskajā dzimtā. Un sanāk, ka tā radikāli …
Pavasaris ir labs laiks, lai domātu par Nāvi. Un labs laiks, lai šajā mājas lapā, Dzimtaskoku sadaļā, beidzot ievietotu arī meksikāņu gleznotājas Frīdas Kālo dzimtaskoku. Es to izveidoju jau pasen, …
Stāsti par Andreju Pumpuru ir, no mūsu šodienas attīstības līmeņa diezan labi izstāstīti. Ne tikai padomju laikā strādājušie Jānis Kalniņš un Jēkabs Rudzītis ir savu artavu ielikuši. Gan Angelika Gailīte …
Šis dzimtaskoks balstās Kārļa Dziļejas ģenealoģiskajā pētījumā[1] par Raiņa dzimtu. Lai gan tajā iekļuvusi tikai pavisam maza daļiņa no Raiņa tēva mātes izcelsmes, pētījums par pārējām trijām dzimtas ceturtdaļām …
Milzu darbs ir padarīts, jūtos gandarīts un lepns. Tas sākās ar Normunda Tiltiņa ideju – uztaisīt grieķu mitoloģisko dzimtaskoku tādā formā, lai katru personāžu ar vienu klikšķi būtu iespējams pārslēgt …
Anglijas, Skotijas un Francijas karaļnamu dzimtaskoks (13. – 17.gs) tapa kā atbalstošs projekts Frīdriha Šillera drāmas “Marija Stjuarte” iestudējumam Dailes teātrī (pirmizrāde 2010. gada 17. septembrī). Sīkāki komentāri par to …
Kā otro Dzimtaskoku sadaļā ievietoju Aspazijas dzimtaskoku, arī tapušu ar Normunda Tiltiņa tehnisku palīdzību. Tas tika prezentēts jau publicētajos pētījumos – https://www.viestursrudzitis.lv/publikacija/ziedet-ne-mirt/ un https://www.viestursrudzitis.lv/publikacija/veca-budnieka-gals/ Šeit ir daži papildinājumi un izmaiņas, …
Jaunā sadaļa sākas ar Bībeli. Jau sen zināmos stāstus vizualizējot ģenealoģiskas shēmas veidā, daudz kas ieraugās no jauna, vai – patiesajā, līdz tam neapjaustajā dziļumā. Piemērām, Vecajā Derībā ir šķietami …