Skatīt komentārus

 numtem1-page-001 - Copy

 numtem1-page-001

 numtem2-page-001 - Copy

 numtem2-page-001

 numtem3-page-001 - Copy

 numtem3-page-001

Komentāri

Andis Krivms

Kodolīgāk un tai pat laikā visaptverošāk grūti būtu pateikt – “… kuras būtībā atbild par dzīves jēgu. Nevis par dzīves resursiem, par ko tradicionāli atbild vīrietis, bet par dzīves jēgu.” Šajā teikumā ir ietverts veselīgas ģimenes modelis, tās PAMATAKMEŅI !

Gladiola

Ļoti precīzi par to naudu pateikts. Piedevām – ir jau vienalga, cik pelna vīrs un sieva. Brīdī, kad piedzimst bērns, ja viņa izvēlas palikt mājās, ienākumu ir uz pusi mazāk. Un ir pilnīgi vienalga vai šī puse ir 200EUR, vai 2000, vai 20 000. Tā ir tā puse, bez kuras jāiemācās dzīvot, bet tu jau nemāki. Kas man ir svarīgāk: bērns vai jauna mašīna? Man ir trīs bērni. Nevarētu teikt, ka visu esmu ieguldījusi mašīnās 🙂 bet tomēr es šo pārdomāju katru reizi, kad bērnam saku: “Šovakar pasaciņu nelasīsim, jo esmu pārgurusi.”

vieglāk

Manuprāt, par resursiem atbildēt ir krietni vieglāk , kā par dzīves jēgu. Sievietes pat ļoti labi ir apguvušas vīriešu prasmi nopelnīt naudu (lasi – iegūt sev un saviem bērniem nepieciešmos resursus). Turpretī vīriešiem ar dzīves jēgas radīšanu iet daudz smagāk.
Rudzīša brīnummodelis labi strādā pie nosacījuma, ka tajā iesaistīti divi atbildīgi cilvēki, kas saprot un bez kurnēšanas pilda savu darba daļu. Taču vīrieši Latvijā ir nepietiekami atbildīgi. Sarunā ar veci – darīsim tā un tā – bet galā čušš. Vieglāk tak aliņu padzert. Tas, ka Latvijā ir tik daudz vientuļo mammu, liecina, ka vīrieši ir bezatbildīgi padevušies. Bezatbildīgi atdevuši savus pienākumus un arī tiesības sievietēm. Un par paša bezatbildību atbild katrs pats, nevis otrs cilvēks.

Publicēts: 07.07.2016
Komentāru skaits: 3